- Všichni jsou si rovni co do důstojnosti a práv
- Zákaz diskriminace
- Právo na život
- Zákaz otroctví (a nucených prací)
- Zákaz mučení (a nelidského zacházení)
- Právo na spravedlivý soudní proces
- Právo na ochranu (azyl) před pronásledováním
- Právo uzavřít sňatek a založit rodinu
- Svoboda projevu a přesvědčení
- Právo na práci, práva zaměstnanců
- Právo na vzdělání
Celkem hlasů: 2744
» Nehlasovat a zjistit víceNovinky
Poslední novinky
JAK NA LIDSKÁ PRÁVA ZÁŽITKEM: vícedenní seminář pro pedagogy a pedagogické pracovníky
Amnesty International srdečně zve učitele a učitelky ZŠ, SOŠ, GYM, pedagogické pracovníky/ce a studenty/tky pedagogických oborů s praxí na vícedenní bezplatný seminář o využívání metod neformálního vzdělávání při práci s lidskoprávními tématy včetně migrace.
26.7.2019 Číst dáleSeminář pro pedagogy a pracovníky s mládeží
Vedete své studenty či mládež, s kterou pracujete, ke kritickému myšlení a aktivnímu občanství?
Zajímá vás, jak pojmout téma migrace a cílů udržitelného rozvoje ve výuce, během volnočasových aktivit, na táborech, v nízkoprahových klubech a podobně?
Rádi byste se dozvěděli, jak ve škole, nízkoprahu či jiném klubu využívat inovativní vzdělávací metody?
29.1.2019 Číst dále
Od rozsudku smrti ke svobodě: příběh naděje a odhodlanosti
Ghaňan Cephas Komla Dzah byl v roce 1995 obviněn za vraždu Nigerijce v Accře, hlavním městě Ghany, a v roce 2000 byl odsouzen k trestu smrti pověšením. V roce 2015 byl 77letý Dzah prezidentem omilostněn. Stál si za svou nevinou ode dne, kdy byl zatčen. Sabrina Tucci z týmu Amnesty International bojujícího proti trestu smrti mluvila v Accře s Cephasem Komlaem Dzahem o tom, jaké to je čekat na smrt.
4.11.2017 Číst dáleNauru: Uprchlický tábor jako zdroj obřích finančních zisků
Nechvalně proslulé uprchlické centrum na Nauru, do nějž australská vláda posílá nežádoucí žadatele o azyl a uprchlíky, je kromě vězení plného beznaděje a trápení také zdrojem obrovských zisků pro firmy, které ho provozují. A jsou to právě pracovníci firmy Broadspectrum, resp. Wilson Security, kteří se dopouštějí špatného zacházení s osobami drženými v detenčním centru a porušování jejich práv hraničícího s mučením.
4.6.2017 Číst dále
Australská detenční centra na Nauru
Australská vláda se stala terčem vlny mezinárodní kritiky poté, co vyšly najevo lidskoprávní incidenty a zoufalé podmínky, ve kterých žijí migranti umístění do australských detenčních center v Tichomoří. V současné době je 1200 mužů, žen a dětí, kteří hledali azyl v Austrálii, nuceno žít v příšerných podmínkách na ostrovním státě Nauru.
3.2.2017 Číst dále
Metodická příručka: Jak pracovat s příběhy menšin ve výuce
Amnesty Interntional představuje novou metodickou příručku pro pedagogy, která nabízí praktické nástroje a materiály využitelné při práci s tématy menšin, stereotypů a diskriminace ve výuce.
31.5.2016 Číst dále
Amnesty na NGO Marketu 2016
Účast Amnesty na NGO Marketu bude letos doplněna o bonus v podobě živé knihovny. Živými knihami se namísto příslušníků různých menšin žijících v České republice stanou aktivisti a dobrovolní lektoři Amnesty. Přijďte 27. dubna do Fóra Karlín!
20.4.2016 Číst dáleSeminář pro pedagogy zaměřený na problematiku lidských práv, diskriminace a rasismu v Praze
Chystáme další seminář pro pedagogy a studenty pedagogiky, jehož součástí bude i živá knihovna. Seminář je zdarma, ale místa omezená!
15.1.2016 Číst dále
Napište dopis. Změňte život.
Od 10. do 20 prosince proběhne další ročník největší mezinárodní akce Maraton psaní dopisů na podporu nespravedlivě vězněných, pronásledovaných nebo utlačovaných lidí. Připojte se i Vy!
9.12.2015 Číst dále
Vzdělávací tým Amnesty na stáži v Norsku
Na začátku června se čeští Amnesťáci, kteří mají na starosti vzdělávání, zúčastnili evropského skillsharu v Norsku.
18.6.2015 Číst dále
NOVÝ WEB PRO PEDAGOGY
Chci to řešit – web pro pedagogy, kteří se u svých studentů setkali s projevy nesnášenlivosti a chtějí na ně efektivně reagovat.
15.12.2014 Číst dále


