Začít změnu je snadné se

 

START THE CHANGE

 

START THE CHANGE je vzdělávací projekt Amnesty International zaměřený na podporu aktivizace mladých do aktivního občanského života.

Tento mezinárodní projekt nabízí nové příležitosti pro pedagogy a pedagogické pracovníky, kteří mají chuť něco podniknout na podporu lidských práv a napomoci k zapojení mladých lidí do aktivního občanského života. Nezáleží při tom, jestli máte k dispozici jen pár hodin výuky týdně, nebo celý specializovaný seminář. Klíčovými tématy projektu jsou lidská práva, migrace a cíle udržitelného rozvoje. Projektu se účastní organizace z 15 zemí Evropy a Amnesty International ČR je jedna z nich.

 

 

 

 

 

 

 

Co VÁM přinese účast v projektu?

Prestiž – spolupráci s největším lidskoprávním hnutím na světě.

Seberozvoj – naučíte se a vyzkoušíte si inovativní výukové metody.

Stanete se součástí sítě aktivních učitelů.

Pomůžete společně s vašimi studenty změnit svět k lepšímu – studenti nám na workshopech říkají, že mají chuť se angažovat v podpoře lidských práv.

 

A co projekt přinese mladým?

Empatii vůči problémům jiných, bourání předsudků, hromadu nových zkušeností, zajímavá osobní setkání s lidmi, z řad různých menšin, včetně uprchlíků a migrantů, a spolupracovat s nimi na různých aktivitách a také pomáhat skrze učení službou. Ty nejaktivnější čeká mezinárodní setkání, takže možnost podívat do světa a získat třeba i nové kamarády.

 

Chcete se s tématy a s námi seznámit osobně?

Přijďte na vícedenní bezplatný seminář "Jak na lidská práva zážitkem" o využívání metod neformálního vzdělávání při práci s lidskoprávními tématy včetně migrace konaný 13.-15.9.2019 v Brně. Zastřešujícím tématem, které propojuje jednotlivé aktivity programu je strategie Cíle udržitelného rozvoje. Každý účastník obdrží metodické materiály, certifikát o absolvování a bude odcházet vybaven informacemi o další metodické a finanční podpoře Amnesty International.

 

Chcete se zapojit?

Více informací o projektu včetně přihlašovacího formuláře naleznete na stránkách projektu www.startthechange.info, který nabízí sekci s informacemi o zapojení se i přímo pro studenty.

Zapojení školy/organizace i intenzita spolupráce záleží na individuální domluvě. Pro nově zapojené nabízíme rozšířenou Živou knihovnu Start the Change!, která navazuje na úspěšný vzdělávací projekt živých knihoven zaměřených na prevenci diskriminace, rasismu, xenofobie a extremismu. V rámci živé knihovny si účastníci ve skupinkách místo knih mohou půjčit osoby se zajímavým životním příběhem a zeptat se jich na cokoli je zajímá. Jde o otevřený dialog, kde vzniká prostor pro přímou konfrontaci svých vlastních postojů. V rozšířené verzi následuje analýza potřeb daných skupin či menšin – je to Živá knihovna s aktivistickým bonusem, během kterého se může vymyslet další aktivita, spolupráce s danou živou knížkou nebo se účastníci mohou jen inspirovat do budoucna a zjistit, jaké problémy jsou v jejich okolí, a jak je možné je řešit.