Seminář pro pedagogy a pracovníky s mládeží

29.1.2019

Vedete své studenty či mládež, s kterou pracujete, ke kritickému myšlení a aktivnímu občanství?

Zajímá vás, jak pojmout téma migrace a cílů udržitelného rozvoje ve výuce, během volnočasových aktivit, na táborech, v nízkoprahových klubech a podobně?

Rádi byste se dozvěděli, jak ve škole, nízkoprahu či jiném klubu využívat inovativní vzdělávací metody?

Jak využít vyprávění příběhů? Jak vést mladé lidi ke komunitní pomoci založené na analýze potřeb? Jak lze efektivně využít vrstevníky ve vzdělávacím procesu? Jak zaujmout studenty novými technologiemi ve výuce?

Pokud jste alespoň na některé z otázek odpověděli ano, pak byste se měli přihlásit do našeho projektu Start the Change - a první krok uděláte právě tím, že se zdarma přihlásíte na náš seminář! V semináři na Vás mimo jiné čeká storytelling, Učení službou, vrstevnické vzdělávání a Digitální a informační technologie. To vše zdarma.

Představíme vám čtyři inovativní metodické přístupy, které můžete využít při začleňování témat jako je migrace, cíle udržitelného rozvoje, diskriminace, stereotypy, rasismus či xenofobie do výuky nebo volnočasové aktivity. Nebudou chybět ani příklady dobré praxe, metodické listy s konkrétními aktivitami do výuky a sdílení zkušeností.

Anotace semináře

Jak využít vyprávění příběhů? Mohou studenti sami naplánovat akci na základě analýzy potřeb a pomoci tak lidem ve svém okolí? Jak lze efektivně využít vrstevníky ve vzdělávacím  procesu? Jak zaujmout studenty novými technologiemi ve výuce?

To jsou Storytelling, Učení službou, Vrstevnické vzdělávání a Digitální a informační technologie. Představíme vám čtyři inovativní metodické přístupy, které můžete využít při začleňování témat jako je migrace, cíle udržitelného rozvoje, diskriminace, stereotypy, rasismus či xenofobie do výuky.

Nebudou chybět ani příklady dobré praxe, metodické listy s konkrétními aktivitami do výuky a sdílení zkušeností.

 

Přihlaste se do projektu Start the Change a zúčastněnte se našeho semináře.

  • Naučíte se a na vlastní kůži si vyzkoušíte inovativní metody (Živá knihovna, učení službou, vrstevnické vzdělávání).

  • Při Živé knihovně budete mít jedinečnou příležitost setkat se s inspirativními lidmi z různých menšin, poslechnout si jejich příběh a zeptat se na vše, co vás zajímá. 

  • Setkáte se s dalšími aktivními a motivovanými pedagogy/pedagožkami a pracovníky s mládeží.

  • Načerpáte inspiraci do výuky.

  • Naplánujete si aktivity, které poté v rámci projektu budete realizovat.

  • Získáte také více informací o minigrantech, metodické podpoře Amnesty International, mezinárodní spolupráci a dalších možnostech, které projekt přináší.

Termín konání semináře

26.-28. dubna 2019,

pátek od 16:00 do 20:00

sobota od 9:00 do 19:00

neděle od 9:00 do 12:00

Cena

Seminář je zdarma.

Pro koho je seminář určen

ZŠ, SŠ, VŠ pedagogové, studenti pedagogiky a kdokoli se zájmem o lidskoprávní vzdělávání a pracují se skupinou maldých lidí.

Místo konání

BRNO: Centrum Syřiště, Kounicova 42

Lektoři

Tým Amnesty International ČR pro vzdělávání k lidským právům s více než 5letou zkušeností s programy pro střední a základní školy a se vzděláváním pedagogů/žek.

Přihlášení

Přihlašovat na seminář se můžete elektornicky zde.

Další informace

martina.jenckova@amnesty.cz

 

Komentáře:

Přidat komentář