TVOJE AKCE

Stojím si za svobodou

(Zúčastni se kampaně Osvoboď podpisem)

Kampaň Amnesty International Osvoboď podpisem má za úkol získat co největší množství podpisů na podporu vězňů svědomí, kteří si stojí za svobodou slova a neváhají se pro ni vzdát ani své osobní svobody. Podepsáním petice podpoříte mezinárodní tlak požadující jejich propuštění:

https://www.amnesty.cz/pripad/su-arash-bayram-giyas


Vyhrožování novinářům kvůli zprávám o únosech

(Petice Amnesty International)

Podpořte výzvu za důsledné a nestranné vyšetření všech výhružek proti ruským novinářům a novinářkám listu Novaja Gazeta a radiostanice Echo Moskvy:

https://www.amnesty.cz/pripad/rusko-vyhruzky-novinarum


Čína: Zatýkání za připomínání masakru na náměstí Nebeského klidu

(Petice Amnesty International)

Podpořte výzvu za propuštění aktivistů a aktivistek zadržených za uplatňování práva na svobodu projevu v souvislosti s událostmi na náměstí Nebeského klidu:

https://www.amnesty.cz/pripad/cina-tchien-an-men-pripominka


Vietnam: 16 let za mřížemi za politický blog

(Petice Amnesty International)

Podpořte výzvu za okamžité propuštění Tran Huynh Duy Thuce, který je už 6 let vězněn za to, že na svém blogu volal po politické reformě a zlepšení lidských práv:

https://www.amnesty.cz/pripad/tran-huynh-duy-thuc


 

INSPIRACE

SVĚTOVÝ DEN SVOBODY TISKU

3. květen je Světovým dnem svobody tisku, kdy si připomínáme, že všechna média by měla být svobodná a nezávislá. Na světě však stále existuje plno médií a také lidí, kteří se svobodně vyjadřovat nemohou. Zapoj se a pomoz těmto utlačovaným. Pomoct můžeš například podepsáním některé z petic Amnesty.


MARATON PSANÍ DOPISŮ

Zúčastni se mezinárodní akce a podpoř tak pronásledované a utlačované. Dopis můžeš napsat vládě, ale i samotnému vězni svědomí. Ukaž mu, že za ním stojíš i ty. Více informací se dozvíš zde.


 

Máte vlastní tip? Napište nám: