Seminář pro pedagogy zaměřený na problematiku lidských práv, diskriminace a rasismu v Praze

15.1.2016

Anotace kurzu:


Seminář  je rozdělen na dvě  provázané  části. První se týká tematiky  lidských práv  a  poskytuje prohloubení informací o konceptu lidských práv,  stejně jako  materiály a metodiky usnadňující  jejich interaktivní začlenění do výuky.
V další části budou mít účastníci semináře možnost zažít Živou knihovnu, v rámci níž se setkají se zástupci menšin žijících v ČR. V návaznosti na tuto zkušenost získají pedagogové tipy na práci se stereotypy ve škole. V závěrečné části reagujeme na poptávku pedagogů po semináři, který by je informačně, argumentačně a metodologicky vybavil k efektivním reakcím na nesnášenlivé projevy studentů a dodal jim inspiraci a materiály, jak s těmito tématy pracovat.
Prostor je věnován také dosavadním zkušenostem účastníků a jejich sdílení.

 

Termín konání kurzu: Úterý 16. února 1016, 9 - 18 hod.

 

Místo konání: Praha (konkrétní místo bude přihlášeným účastníkům upřesněno).

 

Cena: seminář je pro aktivní pedagogy i budoucí pedagogy zdarma.

 

Pro koho je seminář určen: ZŠ, SŠ, VŠ pedagogové (na aprobaci nezáleží), studenti  pedagogiky. Z jedné školy se může přihlásit i více zájemců.

 

Lektoři: Tým Amnesty International pro vzdělávání k lidským právům (více než 7letá zkušenost s programy pro střední a základní školy a se vzděláváním pedagogů).

 

Přihlášky: Zájemci se mohou hlásit do 12. února 2016,  a to  zasláním přihlášky na  e-mailovou adresu jana.mydlilova@amnesty.cz.

 

Další informace: Telefonicky na čísle 725 336 814 nebo emailem na adrese jana.mydlilova@amnesty.cz. Kontaktní osoba: Jana Mydlilová

 

Ke stažení:

Přihláška na seminář

Nabídka semináře

 

 

Komentáře:

Přidat komentář